Jdi na obsah Jdi na menu
 


Policista dostal za zneužívání skautů podmínku

16. 1. 2007
Bývalý pražský policista David Stejskal dostal pětiletou podmínku za to, že jako vedoucí skautského oddílu pohlavně zneužíval nezletilé chlapce. Soud mu také nařídil sexuologickou léčbu.

Verdikt si obžalovaný vyslechl u obvodního soudu pro Prahu 4. Senát Stejskalovi zároveň zakázal na deset roků zájmovou činnost s lidmi mladšími 18 let.

Odsouzený byl zároveň propuštěn z vazby na svobodu. Bývalému policistovi, který podle znalců trpí homosexuální pedofilií, hrozily dva roky až deset let vězení. Proti rozsudku se může odvolat k pražskému městskému soudu.

Stejskal podle obžaloby na různých místech fotografoval mladistvé chlapce nahé, po některých prý chtěl orální či manuální sex. Jeden ze skautů vypověděl, že po něm obžalovaný chtěl také anální styk.

David Stejskal vyšetřovatelům řekl, že si je své úchylky vědom zhruba od 15 let, pomoc ale nevyhledal z obavy před reakcí okolí, zejména rodičů a bratrů. Pouze matce prý řekl, že k chlapcům něco cítí. Proč neukončil práci ve skautu, aby neměl mladé hochy na očích, už ale nedokázal vysvětlit

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář