Jdi na obsah Jdi na menu
 


KLasika z řad Policie

16. 1. 2007
Obviněný už byl také od policie propuštěn. Nikoho dalšího vyšetřovatelé nepodezírají.

"Celý případ jsme již předali státnímu zástupci," uvedl ve středu mluvčí inspekce Petr Vorlíček.
 
MF DNES minulý týden popsala informace, které se rozšířily mezi teplickými policisty. V souvislosti s případem totiž spekulovali, že podezřelých kriminalistů má být více. - více zde To ale nakonec vedení inspekce, ministerstvo vnitra i státní zastupitelství, které kauzu vyšetřuje, popřely.

"Není žádné důvodné podezření proti jinému policistovi z teplického okresního ředitelství nebo jiné další osobě," uvedl státní zástupce Pavel Kuděla, který má případ na starosti. Zároveň vyvrátil, že by do celé aféry byl zapleten šéf hospodářské kriminálky Josef Kadeřábek.

"Informace, že skandál míří až k šéfovi hospodářské kriminálky, se nezakládají na pravdě," prohlásila mluvčí ministerstva vnitra Marie Masaříková.

Inspektoři ministra vnitra spolu s policií vtrhli do kanceláří policejního ředitelství ráno v pátek 13. října. Zadrželi dva policisty - Petra Spálenku a Romana Majerníka.

Razie proběhla krátce poté, kdy podnikatel předal Spálenkovi 30 tisíc korun za to, že policista zařídí odložení vyšetřování jeho případu, v němž byl veden jako podezřelý. Obnos také inspektoři v jeho spise nalezli.
 
Petr Spálenka při výslechu vyšetřovatelům údajně řekl, že na odložení vyšetřování s ním měl spolupracovat Roman Majerník. Ten inspektorům tvrdil, že o ničem neví. "Myslím, že nebude možné vyvrátit jeho obhajobu a dokázat, že by se oba policisté na něčem dohodli," míní státní zástupce Pavel Kuděla.

Spálenka byl minulý čtvrtek obviněn. Kromě přijímání úplatků čelí stíhání i za podvod. "Dobře věděl, že vyšetřování onoho podnikatele stejně směřuje k odložení. Chtěl tedy od podnikatele vylákat peníze podvodem," vysvětlil Kuděla.

Ještě ten den večer Spálenku policejní ředitel Petr Sytař propustil. Muž odešel po deseti letech služby bez jakýchkoli finančních nároků. Tedy bez výslužného a odchodného, na což mají policisté právě po deseti letech nárok.

Policista se sice ještě může proti svému propuštění odvolat, ale to nemá odkladný účinek. Jinými slovy až do případného rozhodnutí o odvolání by stejně zůstal propuštěn.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Klasika?

(Jakub Z., 19. 1. 2007 15:59)

Nevím z jakého důvodu si někdo dovolí říct, že braní úplatků je Klasika v policejní praxi.
Tohle už je opravdu vrchol, tohle stahování celé policie k pár desítkám špatných policistů je opravdu obludné. Tisíce policistů vykonávají svou práci řádně a svědomitě. Nařknutí tohoto typu je výsměch do tváře vynikajicích policistů. Proč nezaložíte stránky lékařům, učitelům???Z jejichž řad někteří jedinci vykonávají práci špatně.